• Zawieszka celtycka GREEN MAN srebro

  • Naszyjnik średniowieczny NEMIA 55 cm srebro

  • Kolczyki wikińskie FINNA brąz

  • Pierścień średniowieczny LUCY morski opal srebro

Olbrzymka Skadi - bogini zimy 0
Olbrzymka Skadi - bogini zimy

W mitologii nordyckiej, gdzie bogowie i olbrzymy toczą swoje niebiańskie spory, pośród tych nadzwyczajnych postaci wyróżnia się Skadi. Bogini reprezentująca zimę, dzikość gór, polowanie, a także narciarstwo.

Pochodzenie jej imienia, Skadi, owiane jest tajemnicą, a badacze snują różne teorie. Niektórzy widzą związek z zaświatami (od pojęcia "skadus" w j. gockim, świat cienia), inni z czynieniem zła i szkody (w j. niemieckim "shade"). Jedno jest pewne - Skadi to postać nietuzinkowa wśród olbrzymek. Jej niebieska skóra, śnieżnobiałe włosy, wzrost i oczy mieniące się czerwienią lub błękitem nadają jej niezapomniany charakter...

 

czytaj całość »
Futhark Starszy 0
Futhark Starszy

Chcielibyśmy podzielić się nieco wiedzą i przybliżyć Wam tematykę run. Ten wpis otwiera cykl postów o poszczególnych runach. Na dobry początek przedstawimy kilka informacji o samym alfabecie runicznym znanym jako Futhark Starszy. 

Obecnie najstarszymi odkrytymi artefaktami runicznymi są Fibula z Meldorf (północne Niemcy) datowana na I połowę I w. n.e. i kamień runiczny znad jeziora Tyrifjorden (wschodnia Norwegia), który powstał między 1, a 250 rokiem n.e.

czytaj całość »
Mitologia nordycka -stworzenie światów 0
Mitologia nordycka -stworzenie światów

Odkryj tajemnicę mitologii nordyckiej i zgłęb jej fascynujący świat! Poznaj historię stworzenia świata, gdzie mroczne mgły Niflheimu spotykają się z ogniem Muspelheimu, a z lodowej przepaści Ginnungagap rodzą się olbrzymi i tajemnicza krowa Audhumla. Przeżyj niezwykłe przygody w dziewięciu światach, od mrocznego Niflheimu po piękne Alfheim. Wędruj po drzewie kosmicznym Yggdrasil i odkryj jego sekrety. Czy jesteś gotowy na podróż pełną bogów, gigantów i magicznych istot? Wejdź w świat mitologii nordyckiej i doświadcz niezwykłych opowieści, które ożywają przed Twoimi oczami!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl